Zalanie biurowca

23 marca 2021

Zalania takie jak to nie zdarzają się często. Nie jest to nasze odczucie satysfakcji czy dumy, po prostu zwracamy uwagę, że w tym przypadku kilka czynników zgrało się wyjątkowo niekorzystnie: bardzo niskie temperatury, wielkość wycieku (duży przepływ), wysokość i czas. Nieczęsto również mamy dostęp do aż tak dokładnego i wysokiej jakości zapisu przebiegu zalania z kamer przemysłowych.

Historia tej realizacji zaczyna się niczym scena z horroru pod tytułem “Ring” lub “Blair Witch Project”. Kamera monitoringu nagrała moment, w którym doszło do rozszczelnienia przyłącza przeciwpożarowego (hydrantu). Pojawia się duży wyciek o znacznym przepływie wody.

To co w przypadku tej sytuacji było największym problemem, to fakt wystąpienia awarii w nocy, w trakcie weekendu, gdy obiekt pozostawał zamknięty. Wyciek udało się zatrzymać dopiero w poniedziałek w godzinach porannych. Nikt z nas nie podjął się oszacowania ilości wody, jaką przyjął budynek, ale były to tysiące litrów.  Woda przeciekła pomiędzy piętrami, przez sufity, a nawet wyciekła na zewnątrz budynku tworząc malownicze, ale groźnie wyglądające sople.

Sytuacja dramatyczna, która wymagała podjęcia natychmiastowych i sprawnych działań. Każdy dzień przestoju pracy dużej firmy powoduje opóźnienia. Gdy tylko pracownicy firmy zabezpieczyli najważniejsze elementy wyposażenia, i usunęli wykładziny podjęliśmy błyskawiczne działania. Przygotowaliśmy otwory  do osuszania podposadzkowego i  uruchomiliśmy ogromny arsenał w postaci profesjonalnych osuszaczy firmy Coroventa oraz Trotec. Osuszacze wspomogliśmy wentylatorami i promiennikami podczerwieni.

Mimo niskich temperatur i skali zalania, sprawne działania osuszające pozwoliły przeprowadzić osuszenie i przywrócić pracę biura w najkrótszym możliwym czasie.

Poznajmy się

biuro@osusz.pl
Oddział Kraków ul. Magazynowa 1B 30-858 Kraków
Oddział Częstochowa ul. Małopolska 71U 42-218 Częstochowa
Oddział Gdańsk ul. Narcyzowa 67 80-690 Gdańsk
Oddział Warszawa ul. Groteski 5 01-935 Warszawa
Oddział Wrocław ul. Legnicka 45 54-230 Wrocław
Oddział Kielce ul. 1 Maja 93 25-614 Kielce
Oddział Poznań ul. Wiesiołkowa 30 61-680 Poznań

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.