Ozonowanie wirusy

Certyfikat ozonowania

Ozonowanie – Zwalczanie wirusów

Ozonowanie to bezpieczna dla zdrowia, ekologiczna i bardzo skuteczna metoda usuwania wirusów (koronawirusów, grypy), grzybów i zapachów z pomieszczeń biurowych, domów, mieszkań oraz samochodów.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym ozonowaniem biur, biurowców, obiektów wielkopowierzchniowych, galerii i sklepów bazując na wieloletnim doświadczeniu zdobytym podczas zwalczania grzybów, pleśni  i przykrych zapachów. Działamy na terenie województw małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, Świętokrzyskiego z bazami w Krakowie i Częstochowie. Odpowiadamy na wszystkie zgłoszenia dotyczące zwalczania wirusów i dezynfekcji domów, mieszkań i biurowców.

* Ceny podane w zakładce „Wynajem osuszaczy” nie stanowią oferty w rozumieniu kc i obowiązują jedynie w przypadku prostego wynajęcia sprzętu osuszającego przez Klienta na jego ryzyko, bez nadzoru Wypożyczającego w trakcie wypożyczenia, bez prowadzenia przez Wynajmującego dokumentacji z procesu osuszania, bez dokonywania pomiarów i serwisowania oraz bez gwarancji osiągnięcia poprawy stopnia zawilgocenia. Czynności obejmujące pełny serwis wymagają indywidualnej wyceny usługi w konkretnym przypadku zalania.

Osusz.pl to profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ozonowania i osuszania. Usługi ozonowania opieramy o bogate zaplecze specjalistycznych urządzeń oraz profesjonalistów gotowych przyjąć zlecenie nawet w soboty i dni świąteczne.
Nasze umiejętności i wiedzę potwierdzają certyfikaty i szkolenia, które pozwalają nam skutecznie stosować ozonowanie jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom pomieszczeń.
Po wykonaniu zabiegu ozonowania przygotowujemy protokół wymagany przez Sanepid, w którym zamieszczamy wszystkie niezbędne informacje dot. zabiegu, w tym wielkość stężenia ozonu oraz załączamy dokumentację fotograficzną.
Ozonowanie jest każdorazowo wyceniane indywidualnie i zależy od specyfiki dezynfekowanego obiektu.
W naszej ofercie posiadamy ozonowanie cykliczne jak również umowy zakładające gotowość do do ozonowanie w określonym czasie.

Ozonowanie lokali usługowych, biurowych, hoteli po wykryciu zakażenia koronawirusem Sars Cov-2

Wykonujemy zabiegi ozonowania lokali usługowych oraz firmowych, w których znajdowały się osoby zarażone koronawirusem. Po wykonaniu takiego zabiegu przygotowujemy protokół wymagany przez Główny Inspektorat Sanitarny (tzw.Sanepid), w którym zamieszczamy wszystkie niezbędne i wymagane informacje o wykonanym zabiegu ozonowania. W protokole, poza danymi formalnymi, umieszczamy osiągnięte wartości stężenia ozonu. Dodatkowo uzupełniamy go dokumentacją fotograficzną.

UWAGA !!!

Aby proces dezynfekcji metodą ozonowania się rozpoczął niezbędne jest osiągnięcie odpowiedniego stężenia ozonu w pomieszczeniu. Obecnie na rynku jest wiele firm, które wykorzystują generatory ozonu o bardzo małej wydajności (generatory do ozonowania samochodów). Niska wydajność takich generatorów powoduje, że nie ma możliwości wytworzenia odpowiedniego stężenia ozonu w pomieszczeniu ze względu na jego połowiczny rozkład. Pojawia się zapach ozonu, ale proces dezynfekcji nie zachodzi.

Czy wiesz, że…?

Większość wirusów jest wrażliwa na substancje – pochodne alkoholu wykorzystywane w środkach do dezynfekcji, wysokie temperatury, jak również na ozon. Koronawirusy nie są wyjątkiem.

Generator ozonu pozwala definitywnie zwalczać wirusy ( grypy, koronawirusa COVID-19 ). Mimo że urządzenia do ozonowania zostały początkowo opracowane z myślą o odgrzybianiu klimatyzacji z  bakterii, pleśni, roztoczy i grzybów oraz do usuwania nieprzyjemnych zapachów, to sprawdziły się również w walce z wirusami, co potwierdzono badaniami.

Zastosowania ozonu:

 • usuwanie wirusów z powietrza i powierzchni
 • sterylizacja pomieszczeń mieszkalnych, usuwanie brzydkich zapachów
 • eliminacja odorów w kabinach samochodów
 • usuwanie zapachu spalenizny powstałego podczas pożaru
 • eliminacja zapachu nikotyny w pomieszczeniach mieszkalnych i samochodach
 • usuwanie zapachu oleju po smażeniu w mieszkaniach i restauracjach
 • poprawa jakości powietrza w budynkach użyteczności publicznej, przedszkolach, szkołach, zakładach przetwórstwa mięsnego,

UWAŻAMYOdkażanie biur i miejsc

w których przebywają pracownicy, powinno być rutynowym działaniem w związku z epidemią koronawirusa.

Ozonowanie pozwala trwale usunąć szkodzące i zagrażające zdrowiu wirusy, alergeny i bakterie, nadając obiektom użyteczności publicznej oraz prywatnym mieszkaniom i domom świeżość i zapach nowości.
W jaki sposób ozon niszczy wirusy?
Ozon niszczy wirusy. To niezaprzeczalny fakt. Dzieje się tak przez przenikanie ozonu przez otoczkę białkową wirusa do rdzenia kwasu nukleinowego, co powoduje uszkodzenie wirusowego RNA. W wyższych stężeniach ozon może niszczyć powłokę wirusa, całkowicie go likwidując.
Czy ozon zwalczy koronawirusy?
Ozonowanie pomieszczeń biurowych, sklepów, apartamentów, domów, zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem, wirusem grypy i innymi. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Wuhan, będącego największym ogniskiem koronawirusa  w Chinach, potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego Koronawirusa SARS CoV-2.

Generatory ozonu są stosowany przez osoby indywidualne oraz firmy z branż:

 • hotelarskiej,
 • warsztatów samochodowych,
 • myjni,
 • zakładów pogrzebowych,
 • ośrodków wypoczynkowych,
 • placówek służby zdrowia.

Dlaczego warto ozonować i stosować ozon?

 • Posiada wszechstronne zastosowanie bakteriobójcze, wirusobójcze i prozdrowotne
 • Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia człowieka
 • Działa wszędzie tam, gdzie zawodzą leki i inne środki odkażające
 • Najskuteczniej walczy z alergenami w powietrzu
 • Jest szeroko stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu jako czynnik odkażający

SkuteczneOzonowanie Biur

Podejmujemy się realizacji dezynfekcji przez ozonowanie nawet na powierzchniach o wielkości 50 000 metrów kwadratowych. Posiadamy do tego odpowiednie zaplecze, zarówno w postaci urządzeń, jak i wykwalifikowanego personelu, który dobierze najlepsze parametry pracy ozonatorów.  Od zawsze inwestujemy w urządzenia renomowanych producentów, o jak najlepszych właściwościach potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami.

Ozonowanie Kraków

Kompetencje

W osusz.pl cały czas rozwijamy swoje kompetencje w zakresie ozonowania.

Działamy w branży, w której pojawiają się nowe środki chemiczne, nowe wymagania środowiskowe, a także nowe zagrożenie. Uważamy, że to ważne, aby być na bieżąco i móc odpowiadać na pytania klientów bazując na doświadczeniu, ale i wiedzy.

To dlatego, w marcu 2020 roku do naszych certyfikatów dołożyliśmy nowe szkolenie.

Ozon, generatory ozonu i perspektywy zastosowania ozonowania w zabiegach dezynfekcji i dezodoryzacji. Dezynfekcja w zakładach opieki zdrowotnej, budynkach użyteczności publicznej i mieszkaniach z zagrożeniem od koronawirusa SARS-CoV-2.

Klienci o nas

Reakcja na informację o zalaniu mieszania była natychmiastowa. W tym samym dniu przyjechał Pan Przemek, zdiagnozowała problem i następnego dnia rozpoczął lokalizację wycieku oraz osuszanie mieszkania. Dodam mieszkanie od dewelopera prosto po wykończeniu. Jestem bardzo zadowolony z usług firmy: pełen profesjonalizm, wielka cierpliwość do klienta, szybkość działania i wielka pomoc.

Damian

Opinia Google

Świetny kontakt i podejście do klienta. Uczciwa ocena sytuacji i fachowa pomoc. Polecam z czystym sumieniem.

Simon

Opinia Google

Bardzo szybka reakcja od zgłoszenia. Panowie przyjechali, zlokalizowali wyciek pod płytkami w łazience i osuszyli mieszkanie. Nawet nie musiałem zapłacić bo firma rozliczyła się z ubezpieczycielem. Polecam w razie awarii!

Jacek

Opinia Google

Panowie w 100% fachowcy! Będę z czystym sumieniem polecała 🙂

Angelika

Opinia Google

Poznajmy się

biuro@osusz.pl
Oddział Kraków ul. Magazynowa 1B 30-858 Kraków
Oddział Częstochowa ul. Małopolska 71U 42-218 Częstochowa
Oddział Gdańsk ul. Narcyzowa 67 80-690 Gdańsk
Oddział Warszawa ul. Groteski 5 01-935 Warszawa
Oddział Wrocław ul. Legnicka 45 54-230 Wrocław
Oddział Kielce ul. 1 Maja 93 25-614 Kielce
Oddział Poznań ul. Wiesiołkowa 30 61-680 Poznań

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.