Ozonowanie

Ozonowanie - sprawdzanie stężenia

Ozonowanie | Dezynfekcja ozonem

Ozonowanie to bezpieczna dla zdrowia, ekologiczna i bardzo skuteczna metoda usuwania zapachów, wirusów i grzybów bez użycia środków chemicznych.

Ozon O3 to gaz składający się z 3 cząsteczek tlenu. Jego specyficzny zapach jest znany wszystkim i jest wyczuwalny po burzy z wyładowaniami atmosferycznymi. Jest gazem toksycznym, ale jednocześnie posiada właściwości aseptyczne zabijające drobnoustroje, bakterie, grzyby, pleśnie. Właściwości ozonu i możliwości jego sztucznego generowania są wykorzystywane przy wyjaławianiu wody pitnej, odkażaniu pomieszczeń szpitalnych, odgrzybianiu układów klimatyzacji w samochodach. Równie często wykorzystywaną właściwością ozonu jest likwidowanie zapachów.

Aby ozonowanie było skuteczne niezmiernie ważne jest osiągnięcie odpowiednich jego stężeń w pomieszczeniach, które powinny być stale monitorowane przy użyciu mierników, a rozprowadzanie ozonu z generatorów rozprowadzane przez dmuchawy. Uwaga! Zbyt wysokie stężenie ozonu jest toksyczne i niebezpieczne dla ludzi.

* Ceny podane w zakładce „Wynajem osuszaczy” nie stanowią oferty w rozumieniu kc i obowiązują jedynie w przypadku prostego wynajęcia sprzętu osuszającego przez Klienta na jego ryzyko, bez nadzoru Wypożyczającego w trakcie wypożyczenia, bez prowadzenia przez Wynajmującego dokumentacji z procesu osuszania, bez dokonywania pomiarów i serwisowania oraz bez gwarancji osiągnięcia poprawy stopnia zawilgocenia. Czynności obejmujące pełny serwis wymagają indywidualnej wyceny usługi w konkretnym przypadku zalania.

Osusz.pl to profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem w branży ozonowania i osuszania. Usługi ozonowania opieramy o bogate zaplecze specjalistycznych urządzeń oraz profesjonalistów gotowych przyjąć zlecenie nawet w soboty i dni świąteczne.
Nasze umiejętności i wiedzę potwierdzają certyfikaty i szkolenia, które pozwalają nam skutecznie stosować ozonowanie jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom pomieszczeń.
Ozonowanie jest każdorazowo wyceniane indywidualnie i zależy od specyfiki dezynfekowanego obiektu.
W naszej ofercie posiadamy ozonowanie cykliczne jak również umowy zakładające gotowość do do ozonowanie w określonym czasie.

UWAGA !!!

Aby proces dezynfekcji metodą ozonowania się rozpoczął niezbędne jest osiągnięcie odpowiedniego stężenia ozonu w pomieszczeniu. Obecnie na rynku jest wiele firm, które wykorzystują generatory ozonu o bardzo małej wydajności (generatory do ozonowania samochodów). Niska wydajność takich generatorów powoduje, że nie ma możliwości wytworzenia odpowiedniego stężenia ozonu w pomieszczeniu ze względu na jego połowiczny rozkład. Pojawia się zapach ozonu, ale proces dezynfekcji nie zachodzi.

24h/ 7 dni w tygodniuDlaczego warto stosować ozonowanie

 • Posiada wszechstronne zastosowanie bakteriobójcze i prozdrowotne
 • Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia człowieka
 • Działa wszędzie tam, gdzie zawodzą leki i inne środki odkażające
 • Najskuteczniej walczy z alergenami w powietrzu
 • Jest szeroko stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu jako czynnik odkażający

Możliwe zastosowania ozonu

 • sterylizacja pomieszczeń mieszkalnych, usuwanie brzydkich zapachów;
 • eliminacja odorów w kabinach samochodów;
 • usuwanie zapachu spalenizny powstałego podczas pożaru;
 • eliminacja zapachu nikotyny w pomieszczeniach mieszkalnych i samochodach;
 • usuwanie zapachu oleju po smażeniu w mieszkaniach i restauracjach;
 • poprawa jakości powietrza w budynkach użyteczności publicznej, przedszkolach, szkołach, zakładach przetwórstwa mięsnego;
 • usuwanie grzybów i pleśni, usuwanie alergenów; usuwanie roztoczy bakterii; usuwanie wirusów.

Klienci o nas

Reakcja na informację o zalaniu mieszania była natychmiastowa. W tym samym dniu przyjechał Pan Przemek, zdiagnozowała problem i następnego dnia rozpoczął lokalizację wycieku oraz osuszanie mieszkania. Dodam mieszkanie od dewelopera prosto po wykończeniu. Jestem bardzo zadowolony z usług firmy: pełen profesjonalizm, wielka cierpliwość do klienta, szybkość działania i wielka pomoc.

Damian

Opinia Google

Świetny kontakt i podejście do klienta. Uczciwa ocena sytuacji i fachowa pomoc. Polecam z czystym sumieniem.

Simon

Opinia Google

Bardzo szybka reakcja od zgłoszenia. Panowie przyjechali, zlokalizowali wyciek pod płytkami w łazience i osuszyli mieszkanie. Nawet nie musiałem zapłacić bo firma rozliczyła się z ubezpieczycielem. Polecam w razie awarii!

Jacek

Opinia Google

Panowie w 100% fachowcy! Będę z czystym sumieniem polecała 🙂

Angelika

Opinia Google

Ozonowanie DezynfekcjaOddział Kraków

Ozonowanie | DezynfekcjaOddział Częstochowa

Ozonowanie | DezynfekcjaOddział Warszawa

Poznajmy się

biuro@osusz.pl
Oddział Kraków ul. Magazynowa 1B 30-858 Kraków
Oddział Częstochowa ul. Małopolska 71U 42-218 Częstochowa
Oddział Gdańsk ul. Narcyzowa 67 80-690 Gdańsk
Oddział Warszawa ul. Groteski 5 01-935 Warszawa
Oddział Wrocław ul. Legnicka 45 54-230 Wrocław
Oddział Kielce ul. 1 Maja 93 25-614 Kielce
Oddział Poznań ul. Wiesiołkowa 30 61-680 Poznań

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.