HomeOzonowanie Kraków

Ozonowanie - sprawdzanie stężenia

Ozonowanie w Krakowie i Małopolsce

Ozonowanie to bezpieczna dla zdrowia, ekologiczna i bardzo skuteczna metoda usuwania zapachów, wirusów i grzybów bez użycia środków chemicznych.

Ozon O3 to gaz składający się z 3 cząsteczek tlenu. Jego specyficzny zapach jest znany wszystkim i jest wyczuwalny po burzy z wyładowaniami atmosferycznymi. Jest gazem toksycznym, ale jednocześnie posiada właściwości aseptyczne zabijające drobnoustroje, bakterie, grzyby, pleśnie. Właściwości ozonu i możliwości jego sztucznego generowania są wykorzystywane przy wyjaławianiu wody pitnej, odkażaniu pomieszczeń szpitalnych, odgrzybianiu układów klimatyzacji w samochodach. Równie często wykorzystywaną właściwością ozonu jest likwidowanie zapachów.

Aby ozonowanie było skuteczne niezmiernie ważne jest osiągnięcie odpowiednich jego stężeń w pomieszczeniach, które powinny być stale monitorowane przy użyciu mierników, a rozprowadzanie ozonu z generatorów rozprowadzane przez dmuchawy. Uwaga! Zbyt wysokie stężenie ozonu jest toksyczne i niebezpieczne dla ludzi.

Osusz.pl to profesjonalna firma z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży ozonowania i osuszania. Usługi ozonowania opieramy o bogate zaplecze specjalistycznych urządzeń oraz 3 zespoły profesjonalistów gotowych przyjąć zlecenie nawet w soboty i dni świąteczne.
Nasze umiejętności i wiedzę potwierdzają certyfikaty i szkolenia, które pozwalają nam skutecznie stosować ozonowanie jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom pomieszczeń.
Ozonowanie jest każdorazowo wyceniane indywidualnie i zależy od specyfiki dezynfekowanego obiektu.
W naszej ofercie posiadamy ozonowanie cykliczne jak również umowy zakładające gotowość do do ozonowanie w określonym czasie.

UWAGA !!!

Aby proces dezynfekcji metodą ozonowania się rozpoczął niezbędne jest osiągnięcie odpowiedniego stężenia ozonu w pomieszczeniu. Obecnie na rynku jest wiele firm, które wykorzystują generatory ozonu o bardzo małej wydajności (generatory do ozonowania samochodów). Niska wydajność takich generatorów powoduje, że nie ma możliwości wytworzenia odpowiedniego stężenia ozonu w pomieszczeniu ze względu na jego połowiczny rozkład. Pojawia się zapach ozonu, ale proces dezynfekcji nie zachodzi.

LIKWIDACJA ZAPACHÓWDEZYNFEKCJA OZONEM
Dzwoń 24h/dobę

Generator ozonu pozwala definitywnie zwalczać wirusy, bakterie, pleśnie, roztocza i grzyby, jednocześnie usuwając nieprzyjemne zapachy nikotyny, zwierząt, potu, czy pleśni z mieszkań i samochodów.

Kraków i MałopolskaDlaczego warto stosować ozonowanie

 • Posiada wszechstronne zastosowanie bakteriobójcze i prozdrowotne
 • Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia człowieka
 • Działa wszędzie tam, gdzie zawodzą leki i inne środki odkażające
 • Najskuteczniej walczy z alergenami w powietrzu
 • Jest szeroko stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu jako czynnik odkażający

Możliwe zastosowania ozonu

 • sterylizacja pomieszczeń mieszkalnych, usuwanie brzydkich zapachów;
 • eliminacja odorów w kabinach samochodów;
 • usuwanie zapachu spalenizny powstałego podczas pożaru;
 • eliminacja zapachu nikotyny w pomieszczeniach mieszkalnych i samochodach;
 • usuwanie zapachu oleju po smażeniu w mieszkaniach i restauracjach;
 • poprawa jakości powietrza w budynkach użyteczności publicznej, przedszkolach, szkołach, zakładach przetwórstwa mięsnego;
 • usuwanie grzybów i pleśni, usuwanie alergenów; usuwanie roztoczy bakterii; usuwanie wirusów.

Klienci o nas

Reakcja na informację o zalaniu mieszania była natychmiastowa. W tym samym dniu przyjechał Pan Przemek, zdiagnozowała problem i następnego dnia rozpoczął lokalizację wycieku oraz osuszanie mieszkania. Dodam mieszkanie od dewelopera prosto po wykończeniu. Jestem bardzo zadowolony z usług firmy: pełen profesjonalizm, wielka cierpliwość do klienta, szybkość działania i wielka pomoc.

Damian

Opinia Google

Świetny kontakt i podejście do klienta. Uczciwa ocena sytuacji i fachowa pomoc. Polecam z czystym sumieniem.

Simon

Opinia Google

Bardzo szybka reakcja od zgłoszenia. Panowie przyjechali, zlokalizowali wyciek pod płytkami w łazience i osuszyli mieszkanie. Nawet nie musiałem zapłacić bo firma rozliczyła się z ubezpieczycielem. Polecam w razie awarii!

Jacek

Opinia Google

Panowie w 100% fachowcy! Będę z czystym sumieniem polecała 🙂

Angelika

Opinia Google

Poznajmy się

biuro@osusz.pl
Centrum Targowe Chemobudowa
Pawilon wystawowy B
ul. S. Klimeckiego 14
30-705 Kraków

Osuszanie Kraków

Zajmujemy się profesjonalnym wykrywaniem wycieków i osuszaniem budynków w Krakowie. Wynajmujemy osuszacze, nagrzewnice i wentylatory w konkurencyjnych cenach.

Bezpłatna ekspertyza i wycenaPogotowie zalania 24h

Firma Osusz spółka z o.o. spółka komandytowa uczestniczy w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pakiet przedsiębiorczość”, którego celem jest udzielenie wsparcia poszkodowanym przez COVID-19 przedsiębiorcom z sektora MŚP z województwa małopolskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Firma otrzymała grant w wysokości: 18 000 PLN.

https://osusz.pl/wp-content/uploads/2021/01/dofinansowaniei.jpg

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.