Niestaranne prace hydrauliczne=wyciek

14 stycznia 2021
Niestaranne prace hydrauliczne i wyciek
Niestaranne prace hydrauliczne i wyciek
Niestaranne prace hydrauliczne i wyciek

Powodów wycieku jest wiele, na część z nich miał wpływ człowiek, a część jest zbiegiem niefortunnych zdarzeń. Na naszej stronie staramy się Wam pokazać najciekawsze z nich, które mieliśmy przyjemność lokalizować. To pokazywanie różnego typu wycieków i ich lokalizacji, to trochę taka przestroga, a trochę, oczywiście, reklama naszych usług.

W przypadku tego klienta wyciek nie był efektem uszkodzenia mechanicznego instalacji CO, czy też CWU. Niestety czasami do wycieku dochodzi na skutek zaniedbania, a raczej niedbałości przy wykonywaniu prac hydraulicznych. Tak było w przypadku tej łazienki w jednej z podkrakowskich miejscowości.

Prace rozpoczęliśmy od próby szczelności. W kolejnym kroku użyliśmy gazu znacznikowego. Miejsce wycieku precyzyjnie określiliśmy po zastosowaniu geofonu, a dzięki tej precyzji prace lokalizacyjno-naprawcze naruszyły tylko dwie płytki na podłodze (niestety trójnik wypadł na łączeniu 2 płytek). kto był winny tej nieszczelności? Zawinił czynnik ludzki – pex na trójniku nie został precyzyjnie zaciśnięty – z takim błędem spotykamy się często.

💪 Nasza rada 💪
Przed zrobieniem wylewek przeprowadź testy szczelności instalacji.

Podejrzewasz u siebie wyciek?

👇👇👇👇👇👇💦💧
☎️ +48-600-485-471
☎️ +48-883-731-195

Poznajmy się

biuro@osusz.pl
Oddział Kraków
ul. T. Romanowicza 6
30-702 Kraków
Oddział Częstochowa
ul. Małopolska 71U
42-218 Częstochowa
Oddział Warszawa
ul. Groteski 5
01-935 Warszawa
Oddział Wrocław
ul. Legnicka 45
54-230 Wrocław
Oddział Kielce
ul. 1 Maja 93
25-614 Kielce

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.