Lokalizacja wycieku z użyciem gazu

30 czerwca 2020
Lokalizowanie wycieku Kraków
Lokalizowanie wycieku Kraków

Najczęstszym powodem zalań w mieszkaniach i domach są wycieki spowodowane rozszczelnieniem, pęknięciem lub źle zamontowaną instalacją. Poszukiwanie wycieków jest bardzo trudnym procesem, ponieważ woda, zalewająca budynek zazwyczaj nie pokazuje się w miejscu wycieku. Niejednokrotnie zdarza się tak, że miejscem wycieku jest w przedpokoju a woda zalewająca nieruchomość pokazuje się w kuchni lub w innym pokoju.

Zanim zaczniemy rozkuwać całe mieszkanie narażając się na duże koszty lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty,

który przy pomocy odpowiednich metod i urządzeń będzie w stanie określić miejsce wycieku z dużą dokładnością.

Tak też zrobiliśmy w przypadku tego krakowskiego mieszkania.  Zaczęliśmy od  próby ciśnieniowej. Polega na zainstalowaniu na instalacji ( w tym przypadku były punkty poboru ciepłej i zimnej wody pod baterią prysznicową) manometrów i sprawdzeniu czy pierwotnie ustalone ciśnienie spada. Spadek ciśnienia informuje czy na badanym układzie może istnieć wyciek.

W przypadku tego wezwania dodatkowo użyliśmy gazu znacznikowego. W tych samych punktach wpuściliśmy do układu gazu o odpowiednim składzie i proporcjach, a następnie zlokalizowaliśmy miejsce w którym miejscu gaz ucieka z układu przy pomocy odpowiedniego czujnika.

Szukasz firmy zajmującej się lokalizacją wycieków?

☎️ +48-600-485-471
☎️ +48-883-731-195

Firma Osusz spółka z o.o. spółka komandytowa uczestniczy w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pakiet przedsiębiorczość”, którego celem jest udzielenie wsparcia poszkodowanym przez COVID-19 przedsiębiorcom z sektora MŚP z województwa małopolskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Firma otrzymała grant w wysokości: 18 000 PLN.

https://osusz.pl/wp-content/uploads/2021/01/dofinansowaniei.jpg

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.