Kompleksowe osuszanie budynków

7 marca 2023

Zalanie mieszkania czy domu to nieprzyjemny moment, który generuje wiele stresu. Co zrobić w sytuacji zalania? Jakie kroki podjąć, aby uchronić mienie przed skutkami zalania? I jak nasza firma może ci pomóc w kompleksowym osuszaniu budynku i całej nieruchomości?

Kompleksowe osuszanie po zalaniu

Pierwszym etapem jest ustalenie miejsca wycieku i odcięcie dopływu wody. Jeśli wiemy, gdzie jest źródło wody, to należy jak najszybciej zakręcić zawory i tym samym zamknąć dopływ wody. Jeśli nie wiemy, skąd pochodzi woda, to pierwszym etapem będzie lokalizacja wycieku wody. Specjalistyczne usługi lokalizowania wycieku pozwolą ze 100% pewnością wskazać miejsce nieszczelności, a eliminacja źródła umożliwi przystąpienie do właściwego procesu osuszania budynku.

Kolejnym krokiem będzie zatrudnienie do osuszania firmy posiadającej specjalistyczny sprzęt. Jeśli woda wdarła się pod podłogę, konieczne będzie osuszanie podposadzkowe. Firma osuszająca rozpocznie działania od wykonania pomiarów wilgotności w pomieszczeniach oraz bezpośrednio materiałów takich jak tynki i wylewki. Jest to konieczne nie tylko ze względu na konieczność obserwacji poziomu wilgotności w pomieszczeniach, ale i jako dowód dla ubezpieczyciela. Po pomiarach można przystąpić do rozstawienia sprzętu osuszającego (osuszaczy, wentylatorów, nagrzewnic, wiatraków), a w przypadku konieczności wykonania osuszania podposadzkowego do wykonania niezbędnych otworów w podłodze. Po podpięciu wszystkich urządzeń przychodzi czas na rozpoczęcie procesu osuszania. W trakcie pracy sprzętu parametry wilgotności w pomieszczeniach są kontrolowane, a ustawienie i ilość urządzeń na bieżąco modyfikowane. Po uzyskaniu poziomu wilgotności pozwalającego na bezpieczne użytkowanie wykonuje się końcowe pomiary wilgotności i sprzęt zostaje zabrany. Na koniec następuje rozliczenie, a jeśli usługobiorca posiada polisę ubezpieczeniową, to całość może zostać bezgotówkowo rozliczona z ubezpieczycielem.

Kompleksowe osuszanie ścian i posadzek w Osusz

Zlecając osuszanie ścian i posadzek otrzymujesz kompleksową pomoc. W Osusz oznacza to, że wszystko, co związane z procesem osuszania, jest po naszej stronie. Sprawdzamy, jaki jest stan wilgotności w budynku, a każde osuszanie traktujemy indywidualnie, dobierając odpowiedni sprzęt i jego ilość, aby uzyskać zadowalający efekt. W trakcie osuszania oraz po odpowiadamy na każde pytanie, podpowiadamy i służymy poradą. Nasi klienci czują się “zaopiekowani” na każdym etapie procesu osuszania.

Chcesz zlecić osuszanie do A do Z? Zadzwoń do nas, złóż zlecenie, a my zajmiemy się całym procesem za ciebie. Weźmiemy na swoje barki nawet rozliczenie osuszania z ubezpieczycielem tak, abyś nie musiał się o nic martwić.

Działamy 24h/7🚨
☎️ Kuba (Częstochowa, Katowice, Śląsk, woj. łódzkie i świętokrzyskie) 👉 +48-536-712-351
☎️ Bartek (Kraków, Małopolska i Podkarpacie) 👉 +48-577-552-298
☎️ Mateusz (Warszawa i Mazowieckie) 👉 +48-536-552-834
A jeśli wolisz mailowo, to śmiało pisz tutaj 👇
📧 biuro@osusz.pl

Poznajmy się

biuro@osusz.pl
Oddział Kraków ul. Magazynowa 1B 30-858 Kraków
Oddział Częstochowa ul. Małopolska 71U 42-218 Częstochowa
Oddział Gdańsk ul. Narcyzowa 67 80-690 Gdańsk
Oddział Warszawa ul. Groteski 5 01-935 Warszawa
Oddział Wrocław ul. Legnicka 45 54-230 Wrocław
Oddział Kielce ul. 1 Maja 93 25-614 Kielce
Oddział Poznań ul. Wiesiołkowa 30 61-680 Poznań

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.