RealizacjeDlaczego osuszanie podposadzkowe jest konieczne?

7 października 2021
https://osusz.pl/wp-content/uploads/2021/08/osuszanie-po-zalaniu-mieszkania-krakow7.jpg

Dzisiaj zajmiemy się tematem osuszania podposadzkowego i konieczności jego wykonania. Wątpliwości na ten temat często pojawiają się w Waszych pytaniach na facebooku, a także spotykamy się z nimi już w trakcie lokalizacji wycieku. W dalszej części powiemy, dlaczego warto zlecić osuszanie profesjonalnej firmie oraz pokażemy, dlaczego osuszanie warstw znajdujących się pod podłogą ma sens.

Osuszanie podposadzkowe – co to jest?

Osuszaniem podposadzkowym nazwiemy czynności zmierzające do usunięcia nagromadzonej pod podłogą (parkietem, płytkami, czy panelami) wody. Wbrew temu co się wydaje woda, która wyciekła w wyniku awarii systemu ogrzewania centralnego, wycieku wody lub zalania potrzebuje bardzo dużo casu, aby samoczynnie wyparować. Niestety proces ten nie jest pozbawiony negatywnych skutków. Woda wyparowując spowoduje powstanie wykwitów grzybów i pleśni. Nie tylko w pomieszczeniu, w którym doszło do awarii i wycieku. Woda pod postacią charakterystycznych zacieków pojawi się również u sąsiadów i na ścianach sąsiednich pomieszczeń. Zarodniki grzybów i pleśni są szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych, a także dla wszystkich alergików.

Dlaczego należy przeprowadzić osuszanie podposadzkowe?

Konsekwencje pozostawienia wody pod posadzką są poważne. Zwykłe zebranie widocznej gołym okiem wody, a nawet ściągnięcie wierzchniej warstwy podłogi i osuszanie tylko jej, nie wystarczy. Podłoga w domu i w mieszkaniu składa się z warstw. Zazwyczaj jest to parkiet, panele, płytki + ew. podkład lub klej, niżej wylewka, folia, styropian (styrodur), a na końcu tzw. chudziak. Inaczej jest ona zbudowana, jeśli podłoga jest na gruncie, czyli na parterze domu jednorodzinnego, a inaczej jeśli jest zlokalizowana na stropie (mieszkanie lub kolejne kondygnacje w budynku jednorodzinnym). Bez względu na ilość warstw, woda z wycieku, zalania spłynie na sam spód i tam pozostanie. Jeśli nie podejmiemy działań mających na celu wyciągnięcie jej spod podłogi, woda na powierzchnię będzie wychodzić latami. Żadne działania polegające na osuszaniu poprzez wietrzenie, nie przyniosą pozytywnego rezultatu.

Jak wygląda osuszanie podposadzkowe?

Zazwyczaj osuszanie podposadzkowe przeprowadzamy w sytuacji, kiedy mamy 100% pewność, że doszło do wcieknięcia wody pod podłogę. Zdarzają się sytuacje, kiedy przyjeżdżamy na wezwanie do lokalizacji wycieku i w trakcie poszukiwań pokazujemy właścicielom nieruchomości, ile wody znajduje się pod posadzką. Większość myśli, że woda jakoś znajdzie drogę ujścia i jest zszokowana widząc w wykonanej odkrywce, stojącą wodę. Często klienci nie mają świadomości, jak dużo wody uciekło w trakcie zalania.
Osuszanie podposadzkowe zaczynamy od nawiercenia w podłodze koniecznej do skutecznego przeprowadzenia zabiegu ilości otworów. Następnie podpinamy do otworów specjalistyczną maszynę, która odsysa wodę oraz wilgoć. Następnie, po usunięciu stojącej wody, w otwory wdmuchiwane jest bardzo suche powietrzne, które wypycha zalegającą pod posadzką wilgoć na zewnątrz. W pomieszczeniu rozstawione są osuszacze, które wyłapują i ściągają z powietrza wilgoć.

Ile jest tej wody na samym dnie? Czasem są to setki litrów. A dla tych, którzy nie wierzą, ile wody może znajdować się pod podłogą, mamy filmik z naszej interwencji.

Poznajmy się

biuro@osusz.pl
Oddział Kraków
ul. T. Romanowicza 6
30-702 Kraków
Oddział Częstochowa
ul. Małopolska 71U
42-218 Częstochowa

Osuszanie Kraków

Zajmujemy się profesjonalnym wykrywaniem wycieków i osuszaniem budynków w Krakowie. Wynajmujemy osuszacze, nagrzewnice i wentylatory w konkurencyjnych cenach.

Bezpłatna ekspertyza i wycenaPogotowie zalania 24h

Firma Osusz spółka z o.o. spółka komandytowa uczestniczy w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pakiet przedsiębiorczość”, którego celem jest udzielenie wsparcia poszkodowanym przez COVID-19 przedsiębiorcom z sektora MŚP z województwa małopolskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Firma otrzymała grant w wysokości: 18 000 PLN.

https://osusz.pl/wp-content/uploads/2021/01/dofinansowaniei.jpg

© 2020 Osusz.pl - Osuszanie Kraków . All Rights Reserved.