Po zalaniu mieszkania, garażu czy budynku komercyjnego wystarczy zebrać wodę z powierzchni i można zapomnieć o problemie. To zdanie niestety nie jest prawdą, co wynika z warstwowej budowy obecnych podłóg. W przypadku zalania, woda przedostaje się przez kolejne warstwy, aby utknąć pod styropianem i folią, skąd ma bardzo utrudnioną możliwość odparowywania. Klienci, którym pokazujemy wodę zebraną w wykonanym otworze rewizyjnym, są całkowicie zaskoczeni tym faktem. Inną sytuacją, która wymaga osuszania podposadzkowego, jest uszkodzenie instalacji CO lub CWU, które są zlokalizowane w wylewce, skąd woda już bardzo łatwo przedostaje się pod styropian.
Aby uwolnić wodę z dolnych warstw posadzki i osuszyć pomieszczenie lub budynek stosujemy specjalistyczne urządzenia, które przez przygotowane otwory odsysają nadmiar wody, a następnie tłoczą suche powietrze, który “wypycha” wilgoć spod podłogi, która następnie może być wychwycona przez rozstawione w pomieszczeniu osuszacze. Brzmi skomplikowanie, ale dla nas to codzienność. Ważne jest to, że tylko przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów osuszania podposadzkowego zapobiegnie nieprzyjemnym konsekwencjom pojawiającym się jako wykwity na ścianach i suficie wody.
Podejmując się osuszania podposadzkowego przeprowadzamy prace tak, aby ich negatywne efekty ograniczyć do minimum.
* Ceny podane w zakładce „Wynajem osuszaczy” nie stanowią oferty w rozumieniu kc i obowiązują jedynie w przypadku prostego wynajęcia sprzętu osuszającego przez Klienta na jego ryzyko, bez nadzoru Wypożyczającego w trakcie wypożyczenia, bez prowadzenia przez Wynajmującego dokumentacji z procesu osuszania, bez dokonywania pomiarów i serwisowania oraz bez gwarancji osiągnięcia poprawy stopnia zawilgocenia. Czynności obejmujące pełny serwis wymagają indywidualnej wyceny usługi w konkretnym przypadku zalania. Warunki obowiązują w przypadku rozliczenia całej szkody (lokalizacja+osuszanie).