Przed przystąpieniem do procesu osuszania budynku po zalaniu istotne jest zrozumienie struktury posadzki. Główne zagrożenie po zalaniu nie tkwi w powierzchniowych kałużach, lecz w wodzie, która przenika głębiej, do różnych warstw podłogi. Jak wygląda typowa konstrukcja posadzki? Na płycie żelbetowej zazwyczaj umieszcza się warstwę styropianu, na którą nakłada się folię, wylewkę i warstwę użytkową – panele lub płytki. Woda podczas zalania często przedostaje się przez krawędzie ścian oraz szczeliny dylatacyjne do głębszych warstw. Z tych warstw woda samodzielnie nie wydostanie się nigdy.
UWAGA: Pominięcie osuszenia dolnych warstw posadzki po zalaniu może skutkować uszkodzeniami materiałów budowlanych, wilgocią na ścianach, odpadaniem tynku i pojawieniem się pleśni, grzybów oraz nieprzyjemnych zapachów, które z czasem mogą być trudne do usunięcia.
* Ceny podane w zakładce „Wynajem osuszaczy” nie stanowią oferty w rozumieniu kc i obowiązują jedynie w przypadku prostego wynajęcia sprzętu osuszającego przez Klienta na jego ryzyko, bez nadzoru Wypożyczającego w trakcie wypożyczenia, bez prowadzenia przez Wynajmującego dokumentacji z procesu osuszania, bez dokonywania pomiarów i serwisowania oraz bez gwarancji osiągnięcia poprawy stopnia zawilgocenia. Czynności obejmujące pełny serwis wymagają indywidualnej wyceny usługi w konkretnym przypadku zalania. Warunki obowiązują w przypadku rozliczenia całej szkody (lokalizacja+osuszanie).
Osuszamy budynki i lokalizujemy wycieki we wszystkich miastach w województwie wielkopolskim( Poznań, Gniezno, Września, Swarzędz, Luboń, Tarnowo Podgórne, Świebodzin…) Działania prowadzimy z oddziału zlokalizowanego w Poznaniu.
Wielkopolskie
Kamil 720-826-638
Po telefonicznym/mailowym potwierdzeniu dostępności!
Poznań
ul. Gąsiorowskich 6
60-704 Poznań